LEARN ENGLISH

Диктант - це дуже гарна вправа для:

поліпшення правопису;
повторення вивчених раніше лексичних конструкцій (колокацій);
повторення освоєних граматичних структур;
розвитку мовної здогадки;
перевірки знання правильної вимови окремих складних слів;
непрямого розвитку навичок аудіювання;
ефективної діагностики та виправлення типових помилок учнів під час вірно організованою зворотного зв'язку;
розширення лексичного запасу учнів під час грамотно організованій перевірки диктанту;
підвищення мотивації учнів (диктант якнайкраще показує, які нові слова і вирази вивчив учень).

Я зазвичай вибираю такі варіанти текстів для диктантів з англійської мови:

абзац з прочитаного тексту в підручнику з англійської мови;
абзац з тексту для читання, який ми збираємося прочитати в підручнику з англійської мови;
фрагмент тексту для аудіювання, який ми вже слухали;
фрагмент тексту для аудіювання, який ми збираємося прослухати;
спеціально написаний мною (учителем) текст з розумною інтеграцією лексико-граматичного матеріалу, пройденого на попередніх заняттях;
спеціально написаний авторами вашого УМК текст з розумною інтеграцією лексико-граматичного матеріалу, пройденого на попередніх заняттях (наприклад, до УМК Outcomes Second Ed розроблені прекрасні тексти диктантів англійською мовою, які можна законно скачати на цьому сайті, пароль для доступу до закритих розділів OUTCOMES! C4 #);
текст з адаптованої або оригінальної книги або статті.
Диктант може диктувати:

учитель;
голос у записі;
учні один одному;
запрошений з іншої групи вчитель (я думаю, що учням важливо слухати різні варіанти вимови).
Чи завжди учні повинні записувати текст повністю? Ні не завжди. Учні при написанні диктанту на уроках з англійської мови можуть записувати:

текст повністю слово в слово;
текст повністю слово в слово плюс власне міркування згідно сформульованому додатковим завданням;
певні завданням фрагменти тексту;
тільки ті фрагменти диктанту, з якими згоден слухач;
змінений текст, що виражає НЕ думку автора, а думки учня.
І, мабуть, ключове питання: хто ж і як перевіряє диктант. Диктанти на уроках з англійської мови можна перевіряти різними способами:

учні перевіряють власні тексти за зразком (самоперевірка);
учні обмінюються текстами і перевіряють диктанти одногрупників за зразком (взаимопроверка);
учитель перевіряє диктанти, зібравши їх;
учитель читає текст, учні перевіряють його, озвучуючи свої лексико-граматичні помилки, а вчитель виправляє їх і веде роботу над розширенням мовних засобів.
Навіщо використовувати диктанти на заняттях з англійської мови, адже так довго в методиці викладання англійської мови як в Росії, так і за кордоном ця техніка навчання англійської мови як іноземної була (на мій погляд необгрунтовано) забута. Ось десять причин для використання диктантів на уроках англійської мови.

Учням (принаймні в Росії) подобається писати диктанти! Чесно! Це одне з небагатьох завдань, яке ніколи не викликало негативну реакцію на моїх заняттях з англійської мови. Мені здається, це відбувається тому, що дана форма роботи звична учням, які вивчають як рідний, так і іноземну мову.
Диктант дозволяє одночасно активізувати всіх учнів.
Учні активно залучені в навчальний процес як власне під час завдання, так і після його виконання, перевіряючи текст, покращуючи свою англійську мову, позбавляючись від типових помилок у мовленні.
Текст диктанту може бути відмінною преамбулою як до завдань рецептивного виду з аудіювання та читання, так і до завдань на розвиток продуктивних навичок говоріння та письма.
Диктанти ідеально підходять для роботи з різнорівневими групами.
Диктанти на заняттях з англійської мови можна успішно використовувати навіть у великих групах.
Диктант дозволяє насолодитися робочої тишею (як учням, так і вчителю :)) і зосередитися на мовному матеріалі.
Учні отримують можливість діагностики та виправлення їх типових помилок, причому про деякі помилки вони навіть не здогадувалися.
Крім того, учні повторюють матеріал, пройдений раніше, а ми пам'ятаємо, що вивчене одного разу вираз слід повторити з певним інтервалом в середньому шість разів для переходу нового знання в довгострокову пам'ять.
І, нарешті, під час методично вірно організованої перевірки диктанту учні отримують можливість істотно розширити словниковий запас за рахунок синонімів і антонімів, пропонованих викладачем, а також при необхідності персоніфікувати словниковий запас, тобто запитати у вчителя англійської мови саме ті вирази, які потрібні саме їм в реальних ситуаціях спілкування.
Тепер найцікавіше :) Я поділюся моїми улюбленими формами організації диктантів на заняттях з англійської мови (Існує більше ста варіацій, які я застосовую на заняттях з англійської мови).

Just a Dictation
Незаслужено втрачена у всій різноманітності диктантів традиційна форма диктанту знову набирає сьогодні в Росії популярність, в тому числі завдяки чудовому проекту "Тотальний диктант", який диктують і на англійській мові. Цей формат диктанту знаком кожному ще зі школи. При цьому подібним форматом дуже приємно ділитися з зарубіжними колегами-викладачами англійської мови: вони його не знають і завжди раді спробувати цю технологію у себе на заняттях. Нагадаю основні правила традиційного диктанту.

Учитель виразно читає весь текст диктанту. Учні слухають, чи не записують.

Потім учитель читає кожне речення кілька разів: перший раз повністю, другий раз кожне речення розбивається на фрагменти по п'ять-сім слів, втретє - знову повністю.

В кінці учитель ще раз читає весь текст цілком. Учні слухають і перевіряють.

From-the-Listening Dictation

Попередньо вчитель вибирає з аудіювання текст, фрагмент якого доцільно використовувати для диктанту. Технологія диктанту повністю повторює описану вище лише з тією різницею, що вчитель не читає текст сам, а включає аудіозапис тексту.

Dictating Questions for Further Discussion

Як тексту для диктанту можна використовувати питання, на основі яких пізніше буде будуватися усна дискусія. Спочатку учні записують під диктовку всі питання (у яких зазвичай присутні значимі для уроку лексичні конструкції), потім ці питання перевіряються з учителем, після чого учні в маленьких групах починають усне обговорення позначених в питаннях проблем.

Word Sets

Ця техніка диктанту може використовуватися з учнями від рівня хорошого Elementary (A2) до Proficiency + (C2 +).

Перед початком уроку із застосуванням цього типу диктанту добре б переконатися, що ви можете швидко прочитати обраний текст :) Я рідко читаю текст учням без попередньої репетиції. Краще навіть порепетировать пару раз з інтервалом в день: в цьому випадку невеликі частини тексту запам'ятовуються, і ви зможете, не перериваючи читання, підтримувати зоровий контакт з учнями.

Диктант підійде для повторення словосполучень (колокацій) з певної теми. Скажіть учням, що під час читання тексту вони повинні виписати всі словосполучення, наприклад, по темі «Місто». Потім починайте читання тексту. Наприклад, ви вирішили прочитати своїм учням в групі В2 текст з підручника Outcomes Upper Intermediate Second Edition.

Venice was absolutely amazing. You would've loved it! I stayed with Nina, who I'm sure you remember from uni. It was really kind of her to put me up - and it meant I did not have to struggle to find a hotel, which would've been almost impossible! The city was completely packed with tourists for the whole ten days, and prices really shoot up!

Учні не записують весь текст, а тільки колокації по темі "Відвідування нового міста": absolutely amazing; I stayed with; It was really kind of her to put me up; did not have to struggle to find a hotel; completely packed with tourists; prices really shoot up. Зверніть увагу, що я прихильник роботи з досить великими "шматками" мови, які прошу моїх учнів запам'ятовувати як єдине вираження. Кажуть, допомагає :) Зверніть також увагу на те, що поєднання, які учні (в ідеалі) виписали, повинні бути представлені НЕ у вихідній формі, а в тій граматичній формі, в оточенні якої вони найчастіше зустрічаються в ситуаціях реального спілкування англійською мовою .

Після другого прочитання я зазвичай прошу учнів розподілитися по парах і порівняти свої записи із записами партнера, а потім ми складаємо список на дошці, додатково працюючи з MFP (meaning, form, pron) і розширюючи мовної запас учнів за рахунок синонімічних і антонімічних фраз.

Picking Your Words
Розкажіть учням історію. Не читайте її. Це, зрозуміло, не повинен бути завчений текст: просто виберіть історію, яку вам подобається розповідати. Зазвичай такий формат розповіді привертає увагу учнів і запам'ятовується їм.

Після того, як закінчите розповідати, скажіть учням, що зараз ви повторите історію, а учні повинні записати слова і, ще краще, словосполучення, які їм здаються важливими у вашій історії.

Потім вони порівнюють списки слів і словосполучень в групах. Після перевірте правильність написання словосполучень разом з класом.

Cheating Dictation

Цей тип навчального диктанту англійською мовою підійде для будь-якого рівня учнів. Текст, представлений нижче, я використовував з учнями рівня В1 (Intermediate). Текст взято з підручника Outcomes Intermediate Second Edition.

Having seen his Free Hugs campaign attract the attention of the world's media, Juan Mann wrote a book called The Illustrated Guide to Free Hugs, became a well-known public speaker and published his mobile number online, offering to go out for dinner with anyone who contacted him. In the meantime, however, his then-friend Shimon Moore, who had initially posted the video on YouTube, found his band was getting offered record deals. They moved to Los Angeles and started selling Free Hugs goods at concerts. And that's where it all went wrong.

Спочатку ми читаємо текст в перший раз. Паралельно з читанням розбираємо незнайомі слова і вирази, якщо вони присутні. Потім роздаємо учням аркуші паперу, на яких надруковано наступне:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _'_ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _, _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _. _ _ _ _ _ _ _ '_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

Нотатки на полях. Погана новина - щойно я витратив рівно 10 хвилин, щоб зробити ці пунктірчікі, що йде врозріз з моїм принципом про те, що мої поради НЕ повинні подовжувати підготовку вчителя до заняття. Хороші новини :) - 1) це дуже розслабляє :), я серйозно; 2) упевнений, що в Мережі є програми, які роблять це автоматично, треба просто погуглити; 3) участь заміни слів на рисочки можна розділити з колегою-ентузіастом, які працюють за таким же підручником з іншою групою.

Отже, перед заняттям ми замінили всі букви в тексті рисками, зберігаючи знаки пунктуації та апострофи. Ми роздаємо такий зашифрований текст кожного учня, потім читаємо текст вдруге і, швидше за все, третій і навіть четвертий раз. Потім учні перевіряють зроблені записи в парах, потім разом усім класом. Рефрен кожного етапу перевірки: виправлення типових помилок та апгрейд мови за допомогою вчителя.

Альтернативний варіант Cheating Dictation

Після першого прочитання тексту роздайте учням лист з рисками.

Учні працюють індивідуально, пробують відновити текст по пам'яті.
Учні працюють в парах, продовжуючи відновлювати текст.
Учні звіряють тексти в групах по чотири людини.
Учитель читає текст всьому класу, при необхідності двічі.
Всім класом перевіряємо текст.
Dictogloss

Назва Dictogloss нагадало старий фільм «Про що говорять чоловіки»: «А грінки в нашому ресторані називається croûton. Це точно такий же шматочок підсмаженого хліба, але грінки не може коштує 8 доларів, а croûton - може. А далі ти починаєш шукати хоч якийсь смак, який відрізняє цей крутон від грінки. І знаходиш! »До чого це я? Та до того, що модний Dictogloss - це форма добре відомого нам всім викладу. Але писати переказ - це якось немодно, а працювати в техніці Dictogloss - круто! :)

Ви вибираєте або довге речення, або короткий текст. Читаєте його один раз без зупинок. Учні роблять записи. Мета - записати інформацію максимально близько до тексту. Далі ви читаєте текст ще раз. Учні уточнюють інформацію. У парах або в груп

Running Dictation

Running Dictation розвиває пам'ять, допомагає поліпшити правопис, повторити граматичні та лексичні конструкції, сприяє формуванню навичок читання та аудіювання і, звичайно ж, робить урок веселим!

Для організації бігає диктанту виберіть з підручника короткий текст. Я зазвичай беру тексти, вже знайомі учнями і містять мовний матеріал, який я хочу повторити з учнями. Повісьте копію тексту на стіну класу (або навіть школи).

Розділіть учнів на пари або маленькі групи. Учні повинні сидіти щодо далеко від тексту, розміщеного на стіні. Один з учнів біжить до тексту і запам'ятовує його частина.
Потім він біжить до своєї команди і диктує фрагмент, який запам'ятав. Призначений заздалегідь секретар групи записує сказане. Важливо, що диктувати під час бігу не можна, потрібно підбігти до своєї команди, зупинитися і тільки потім говорити.

Під час гри вчитель може грюкнути в долоні: це буде означати, що команда повинна змінити бігуна.

Переможцем є команда, яка написала весь текст першої.











33 ways to speak better English – without taking classes

If you’re reading this, I imagine you want to communicate with confidence and competence in English.
When we communicate effectively we are able to express our ideas and opinions, share experiences, and build relationships with others. When we struggle to express ourselves, we feel unvalued and insecure. As human beings, we want to participate in group discussions and have an impact on the society around us.
In the modern world, we communicate across borders. English is the closest thing we have to an international language.
By speaking better English, people all over the world can hear our voice. But, to speak better English, you need a teacher, don’t you? You need to take English classes, right?
recite-15568-1196958859-btybyb
Well, English teachers and English classes definitely help. But, studying English for a few hours a week may not improve your spoken English very much.
What you need is to become a self-directed learner, somebody who takes responsibility for their own learning and creates their own learning programme to develop their English.
Now, it’s certainly true that speaking is a social activity and is best done with other people. However, you could say the same about many activities.  Leo Messi became a wonderful football player because he spent hours every day for many years practising by himself.
You can do the same with your English. Here are 33 ways to speak better English, without going to classes.
1. Record yourself speaking English. Listening to yourself can be strange at first but you get used to it. Listen to a recording of a fluent English speaker (a short audio file) and then record yourself repeating what they said. Compare the difference and try again. Humans are natural mimics so you will find yourself getting better and better. Soundcloud is an excellent tool for voice recording as you or your teacher can make notes about your errors.
2. Read aloud, especially dialogue. Reading aloud is not the same as speaking naturally. However, it is very useful for exercising the vocal muscles. Practise for 5 or 10 minutes a day and you will begin to notice which sounds are difficult for you to produce. Find transcripts of natural dialogues, such as these here, and practise acting them with a friend, you will also learn common phrases which we use when speaking.
3. Sing along to English songs while you’re driving or in the shower. The lyrics to pop songs are often conversational so you can learn lots of common expressions by listening to them. Humans are also able to remember words when used together with music which is why it is difficult to remember poems but easy to remember the words to songs. Here are some songs to get started with.
4. Watch short video clips and pause and repeat what you hear. YouTube is an amazing resource for language learners and you probably already have your favourite clips. My advice is to watch short clips and really study them. With longer videos, you may find your attention wanders. The key to improving by watching videos is to really listen carefully and use the pause button to focus on sounds and words. Many YouTube videos now have captions.
5. Learn vowel and consonant sounds in English. The Phonemic chart is a list of the different vowel and consonant sounds in English. Learning how to make these sounds and then using them to pronounce words correctly will really help you speak English clearly. This is a great resource from the British Council.
6. Learn and identify schwa. What is schwa you might be asking? Well, it’s the most common sound in English: Click here. We use it all the time in words like ‘teacher’ and ‘around’.
7. Learn about weak and strong forms of common words. When you know about the ‘schwa’ sound, you will listen to native speakers in a different way. English is a stress-timed language which means that we use a combination of strong and weak forms of some words. For example, which words do we stress in the following sentence?
I want to go for a drink tonight.
How do native speakers pronounce to / for / a in the sentence? We use the schwa sound so it sounds like:
I wanna go ferra drink tenigh.
Learn how and when to use weak forms and your speaking will improve overnight. You will also learn to focus on stressed words when listening to fast, native-speaker English and you will finally be able to understand us!
8. Learn about word stress. When words have more than one syllable, we stress one or more of them. For example, the word intelligent has four syllables but which syllable do we stress?Click here to find out. Remember that the small vertical mark above the word identifies the stressed syllable: /ɪnˈtel.ɪ.dʒənt/
9. Learn about sentence stress. Sentence stress refers to the word or words we stress in a phrase of a sentence. When we stress a word, we help the listener understand what is important. If we stress the wrong word or don’t stress the key word, the listener may get confused or not realise what is important in the sentence. A few years ago, I enrolled in a gym. I was asked to attend an introductory class at ‘five to six‘. The Hungarian receptionist stressed the word ‘six‘ so I arrived at 5.55. She looked at me and told me that I was late and the class had nearly finished. She should have stressed ‘five‘ and ‘six‘ so would have understood that the class lasted for one hour and began at 5pm! For more on sentence stress, read here.
10. Identify fixed and semi-fixed phrases and practise them. Fixed phrases usually contain between 3 and 7 words and include items like:
to be honest
in a moment
on the other hand
A conversation is made of grammatical structures, vocabulary and fixed or semi-fixed phrases.In fact, to tell the truth , on the whole, most of the timemy friends and I , communicate with each other in a series of fixed and semi-fixed expressions.
Learn the communicative function of these phrases and practise how to pronounce them (remember weak forms, which words are stressed) and use them in your everyday conversation. Click here for a list of 1000 common phrases.
11. Learn about collocations. Words don’t like being alone. They prefer to hang out with their friends and, just like people, some words form close friendships and other never speak to each other.
Yellow doesn’t get on well with hair. Maybe yellow is jealous of blond because blond and hair are frequently seen out together having a great time. Yellow doesn’t understand why hair prefers blond because yellow and blond are so similar.
Listen carefully for common combinations of words. Short and small have similar meanings but people have short hair not small hairHigh and tall are often not so different but people havehigh hopes but not tall hopes. Foxes are sly not deviousHours can be happy but are nevercheerfulIdiots are stupid but rarely silly.
12. Replace regular verbs with phrasal verbs. Many learners of English don’t understand why native speakers use so many phrasal verbs where there are normal verbs (usually with Latin roots) which have the same meaning. English was originally a Germanic language which imported lots of Latin vocabulary after the Norman conquest in the 11th century. Regardless of the historical factors, the fact is that native English speakers use lots and lots of phrasal verbs. If you want to understand us, then try to include them in your conversation. If you make a mistake, you’ll probably make us laugh but you are unlikely to confuse us as we can usually guess what you want to say from the context. Phrasal verbs are spatial and originally referred to movement so when you learn a new one, make physical movements while saying them to help you remember.
13. Learn short automatic responses. Many of our responses are automatic (Right, OK, no problem, alright, fine thanks, just a minute, you’re welcome, fine by me, let’s do it!, yup, no way! you’re joking, right?, Do I have to? etc.) Collect these short automatic responses and start using them.
14. Practise telling stories and using narrative tenses. Humans are designed to tell stories. We use the past simple, past continuous and past perfect for telling stories but when the listener is hooked (very interested), they feel like they are actually experiencing the story right now. So, we often use present tenses to make our stories more dramatic!
15. Learn when to pause for effect. Speaking quickly in English does not make you an effective English speaker. Knowing when to pause to give the listener time to think about what you have said, respond appropriately, and predict what you are going to say does. Imagine you’re an actor on a stage, pausing keeps people interested. Great strategy if you need to speak English in public.
16. Learn about chunking. Chunking means joining words together to make meaningful units. You don’t need to analyse every word to use a phrase. Look at the phrase: Nice to meet you. It’s a short phrase (4 words) which can be remembered as a single item. It is also an example of ellipsis (leaving words out) because the words ‘It’  and ‘is’ are missing at the beginning of the phrase. However, we don’t need to include them.  Learn more here.
17. Learn about typical pronunciation problems in your first language. Japanese learners find it difficult to identify and produce ‘r‘ and ‘l‘ sounds; Spanish don’t distinguish between ‘b‘ and ‘v‘; Germans often use a ‘v‘ sound when they should use a ‘w‘. Find out about the problems people who speak your first language have when speaking English and you will know what you need to focus on.
18. Choose an accent you like and imitate it. We often have an emotional connection with certain nationalities. Do you have more of an interest in British culture or American culture? Do you support Manchester United or Arsenal?  Deciding what variety of English you want to learn is your first step.
19. Find an actor/actress you like and identify what makes them powerful speakers. Do you want to sound like Barack Obama, Benedict Cumberbatch (Sherlock Homes) Beyonce or Steve Jobs? If you want to sound like David Beckham, I advise you to reconsider, unless you want to sound like a young girl!
20. Use a mirror and / or a sheet of paper for identifying aspirated and non-aspirated sounds. Aspirated sounds are those with a short burst of here, such as ‘p‘ in ‘pen, and unaspirated sounds have no or little air, such as the ‘b‘ in ‘Ben‘. Watch this video to learn more.
21. Practise tongue twisters. Tongue twisters are phrases designed to improve your pronunciation of particular sounds. Here is a list for kids but it’s great fun.  Have a go now.Try saying this phrase quickly:
What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister.
22. Practise spelling names, numbers and dates aloud. This may seem very basic to some of you but if you don’t practise, you forget how to say them.Have a go here at numbers here and at place names here.
23. Learn about common intonation patterns. Intonation (when the pitch of the voice goes up and down) is complex in English but it is very important as it expresses the feeling or emotion of the speaker. Here is an amusing introduction to intonation.
24. Learn about places of articulation. The articulators are the parts of the mouth we use to turn sound into speech. They can be fixed parts (the teeth, behind the teeth and the roof of the mouth) and mobile parts (the tongue, the lips, the soft palate, and the jaw). Click here for more information.
25. After looking at places of articulation, practise making the movements that native speakers use when they speak. Here’s a video and remember to open the jaws, move the lips and get your tongue moving!
26. Learn why English is a stress-timed language. The rhythm of the language is based on stressed syllables so we shorten the unstressed syllables to fit the rhythm. Syllable-timed languages (such as Spanish) take the same time to pronounce each syllable. Here’s anexplanation which might explain why you speak English like a robot or watch this funny cliphere.
27. Learn how to interrupt and interject politely and successfully. Click here for a list of interrupting phrases.
29. Speak lower not higher. Studies show that you command attention and demonstrate authority with a deeper vocal tone, especially men. This is particularly important if you have to speak in public. Here is a quick guide.
30. Listen and read along to poetry (or rap songs) to practise the rhythm of English.Limericks (short, funny, rhyming poems) are really useful and demonstrate how English is stress-timed and how we use weak forms.
31. Learn exclamation words and fillers. Watch this video or study this list of 100 common exclamations here.
32. Learn how to paraphrase. Paraphrasing is when we repeat what we have just said to make it clear to the listener or when we repeat what the other person has said by using different words. Here are a few to get started.
33. Use contractions more. Contractions make your speech more efficient because they save time and energy. Say ‘should not’ and then say ‘shouldn’t’: which is easier to say? Very common in fluent speech.
Now, here’s your CALL TO ACTION.
In the next 33 days, spend 15 minutes every day on one of the tips. I’m sure you’ll notice a huge improvement.
And maybe one day you’ll speak English like Messi plays football! 
Thanks for reading the post.
Would you like to learn how to speak polite English?
My free video course (nearly 28,000 learners have taken it) is available on Udemy. Take it now and learn how to show respect by using polite English. Just click on the link below:

MASTER POLITE ENGLISH

ТОП- сайтів для покращення англійської мови

Напевно кожен студент, який вивчає англійську, не один раз мріяв про подорож до англомовної країни. Кожен хотів би потрапити у англомовне середовище та поспілкуватись з носіями мови, яку вивчають. Хтось хотів би дізнатись більше про культуру країни, хтось, які саме часи англійці використовують у щоденному спілкуванні, але головною метою кожного з нас було б покращити свій словниковий запас та навчитись спілкуватись вільно, думати англійською. Але що ж робити, якщо поки немає такої можливості? Просто чекати гарної нагоди? Цей варіант не для активних та допитливих студентів Грін Форесту. Саме тому, пропоную ТОП 8 сайтів для вивчення англійської мови.

1) Адреса сайту: www.busuu.com
Навички, які можна покращити: Vocabulary, Listening, Writing, Pronunciation, Speaking
Особливості:  У Вас є можливість вивчати англійську не з підручниками та словниками, а з реальними носіями мови. Ви зможете письмово описувати фотографії з National Geographic, записувати на диктофон діалоги після їхнього прослуховування і відправляти на перевірку. Носії мови виправлять та підкажуть, на що Вам потрібно звернути увагу. Більш того, Ви зможете знайти друзів і вільно спілкуватись англійською з ними.

2) Адреса сайту: mylanguageexchange.com
Навички, які можна покращити: Vocabulary, Writing, Speaking, Grammar, Pronunciation
Особливості:  Даний сайт дозволяє нам не тільки навчатись, а й самим стати викладачами на певний час, тому що він базується на методі обміну мовами. Це означає, що ви ділитесь знаннями мови, яку добре знаєте, а Ваш партнер, відповідно, ділиться знаннями іншої мови. Крім цього, Ви знайдете плани уроків, щоб не просто спілкуватись зі своїм новим знайомим, а саме навчати один одного.

3) Адреса сайту: www.manythings.org
Навички, які можна покращити: Vocabulary, Reading, Listening, Speaking, Grammar, Pronunciation
Особливості: Якщо Ви любите ігри, кросворди та різноманітні тематичні опитування – цей сайт безумовно для Вас! Тут Ви знайдете нескінченну кількість ігор зі словами та граматичними конструкціями на будь-які теми. Також, Ви матимете можливість підібрати цікаву статтю для читання, або відео з корисними ідіомами.

 

4) Адреса сайту: ororo.tv
Навички, які можна покращити: Vocabulary, Listening, Pronunciation
Особливості:  Ви маєте можливість створити англомовне середовище сидячі просто перед комп’ютером. Ви спитаєте як це зробити? Просто зайдіть на цей сайт, оберіть фільм чи серіал за своїми інтересами та тисніть Play. Тут Ви знайдете субтитри до всіх відеоматеріалів, а також, якщо не знатимете слова під час перегляду – просто наведіть курсором мишки і переклад одразу з’явиться. До того ж, Ви можете додавати нові слова до власного он-лайн словника і вивчати після перегляду.

5) Адреса сайту: www.gcflearnfree.org
Навички, які можна покращити: Reading, Vocabulary, Listening, Pronunciation
Особливості:  Як не крути, окрім такої цікавої англійської, у кожного є свої власні інтереси та хобі. Вас цікавить математика? Різноманітна техніка? Чи просто хочете дізнатись більше слів з “Everyday English ”? Заходьте та насолоджуйтесь цікавими для Вас текстами англійською мовою. Після читання, Ви можете перевірити свої знання за допомогою різних Quizes, а на додачу, пограти в ігри зі словами з текстів для кращого запам’ятовування та подальшого використання.

6) Адреса сайту: www.ted.com
Навички, які можна покращити: Listening, Pronunciation, Vocabulary
Особливості:  Мало хто з вивчаючих англійську не чув про цей сайт, проте, думаю, я маю його включити до цього списку. Людина з будь-якими інтересами зможе знайти відео саме для себе і послухати TALK на цю тему. Ви зможете обирати субтитри, якщо поки не все розумієте, і виписувати не просто окремі слова, а словосполучення або навіть речення, які Ви з легкістю використаєте наступного разу. Ви, напевно, чули, що словосполучення запам’ятовуються краще, коли ви їх з чимось асоціюєте. Для цього методу прекрасно підходить даний сайт. Більш того, Ви почуєте саме англійську/американську вимову, яку і будете наслідувати. 

7) Адреса сайту: www.phrasemix.com
Навички, які можна покращити: Vocabulary, Grammar
Особливості:  Якщо Ви втомилися від формального стилю англійської мови – просто клікайте на цей лінк. Ви зможете ознайомитись з великою кількістю щоденних сленгових виразів, які звучатимуть природньо. Наприклад, Ви знаєте як вибачатись? «Звичайно», - скажете Ви – «I’m very sorry». А як щодо чогось не такого примітивного? Або ж, як Ви відповісте на запитання: «Are you always buzzed or tipsy at the weekend?». Краще спочатку перевірте значення цих слів!). Даний сайт допоможе Вам розуміти багато сленгових виразів, велику кількість яких ви знайдете у статтях на цьому сайті.

8) Адреса сайту: www.omegle.com
Навички, які можна покращитиVocabulary, Speaking, Listening, Pronunciation
Особливості:  Omegle – це прекрасний сайт для тих, хто полюбляє нові знайомства. Адже кожного разу як Ви заходите сюди, Вам рандомно підбирають співрозмовника за темою, яку Ви обрали заздалегідь. Ви можете спілкуватись за допомогою повідомлень чи відео з людьми з будь-якого куточку світу використовуючи свої знання та отримуючи нові.
    

Сподіваюсь, кожен з Вас знайшов «свій» сайт,  який допоможе вивчати англійську ще з більшою насолодою та цікавістю.



Як швидко навчитися будувати запитання англійською мовою

Всім доброго дня, друзі. Сьогодні моя колекція поповнюється ще одним ценим екземпляром. Схема для відпрацювання питань в англійській мові на прикладі питань з ЯК.

Якщо для вас ще не звичний порядок слів у англійських питальних пропозиціях, то перед вами ідеальний спосіб вирішити цю проблему.

Схема легко запам'ятовується, за рахунок її простоти, її зручно тримати в голові і використовувати при складанні питань.


Принцип простий - ми завжди йдемо з центру назовні. У центрі воспросітельное слово, в нашому випадку ЯК, далі йде наріччя, а після - звичайне пропозицію, що починається з допоміжного дієслова.

Picture


В принципі, на цю ж схему можна накласти і інші питання англійської мови.

Усередині завжди питальне слово (Як, Що, Де, Коли, чому і т.д.), потім наріччя, якщо воно необхідне. І далі - пропозиція в звичайній питальній формі (допоміжне дієслово, підмет і присудок).


Поупражняйтесь до цієї схеми, коли вчіть нові слова і вирази, складайте питання з цими словами. Дуже скроро ви доведете процес побудови питань у вашій голові до автоматизму.













10 англійських виразів, які варто знати кожному освіченій людині.
АНГЛІЙСЬКА ОСВІТА САМОРОЗВИТОК ФРАЗИ ГУМОР
У кожній мові є стійкі вирази, зміст яких не так легко розгадати. Англійська - не виняток. Чи варто їх вчити? Безумовно, адже саме ці вирази збагачують нашу мову, роблять мову живим. Стійкі вирази постійно звучать в щоденних розмовах. Їх можна зустріти на телебаченні, в пресі та художній літературі.

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмыанглийские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

английские фразеологизмы

Наступне питання: як саме вчити англійські фразеологізми. Адже їх існує величезна кількість! А щоб добре запам'ятати матеріал, потрібно отримувати задоволення від процесу вивчення. Саме це ми і пропонуємо зробити. Готовий вдосконалюватися? Тоді поїхали!

Англійські ідіоми

англійські фразеологізми
Дослівно: крутий, як огірок. Так говорять про людину, який здатний контролювати свої почуття та емоції.
англійські фразеологізми
Дослівно: Боб твій дядько. Це означає, що до успішного завершення справи залишилося зовсім небагато.
англійські фразеологізми
Дослівно: шматок пирога.
англійські фразеологізми
Дослівно: штовхнути відро. У цього виразу ще багато синонімів.


англійські фразеологізми
Дослівно: серце в роті.
англійські фразеологізми
Дослівно: голова в хмарах.
англійські фразеологізми
Дослівно: мертвий, як цвях.
англійські фразеологізми
Дослівно: посиніти особою. А в цьому є частка здорового глузду!

англійські фразеологізми
Дослівно: притримай своїх коней.
англійські фразеологізми
Дослівно: буря в чашці чаю.



Ефективна реклама для вашого бренду

Для кращого запам'ятовування рекомендуємо брати одну ідіому в день. А ще краще роздрукувати таку картинку і повісити на видному місці. Обов'язково поділися статтею з друзями, які теж хочуть удосконалити свою англійську!









Море спорит с легким бризом,
шторм arise, arose, arisen (подниматься, возникнуть).
2.
Знайте все: глагол to be
в детстве был was, were, been (быть).
3.
Он неправильным рожден.
Не забудьте: bear, bore, born (родить, нести).
4.
Если к be прижмется come —
слово будет новым нам,
как become, became, become (сделать, стать).
5.
Если be имеет gun —
хулиганит хулиган,
вдруг begin, began, begun (начинать(-ся)).
6.
Пользы нет от сигарет —
они тело bend, bent, bent ((со-)гнуть).
7.
Сожалеть не перестанут
те, кто с ними bind, bound, bound (связать).
8.
Если улей раздразнить —
пчелы больно bite, bit, bit (кусать(-ся)).
9.
Надо срочно в лазарет,
если рана bleed, bled, bled (кровоточить).
10.
Я секрета не открою
в том, что ветер blow, blew, blown (дуть).
11.
Для всего есть в жизни сроки:
всё когда-то break, broke, broken ((с-)ломать).
12.
Я вам дам один совет:
деток надо breеd, bred, bred (выращивать, воспитывать).
13.
Стюардесса чай несет —
по-английски bring, brought, brought (приносить).
14.
Тем, кто строил, не забыть
про глаголы build, built, built (строить).
15.
Всем тепло огонь дает,
потому что burn, burnt, burnt (гореть).
16.
Это просто анекдот —
все, что нужно, buy, bought, bought (покупать).
17.
И не бедным get, got, got (получать, становиться, делаться).
18.
Жизнь тому добра не даст,
кто в беде вас cast, cast, cast (кидать, лить металл).
19.
Спит ленивый толстый кот,
он мышей не catch, caught, caught (ловить, схватывать).
20.
В жизни часто выбор сложен.
Как нам все же choose, chose, chosen (выбирать)?
21.
Будут все не рады вам,
если часто come, came, come (приходить).
22.
Для богатых не вопрос:
«Сколько стоит cost, cost, cost (стоить)
23.
На Востоке есть обряд...
Слово «резать» — cut, cut, cut (резать).
24.
Ям не рой другим, чудак,
и не стоит dig, dug, dug (копать).
25. Взял сынок большой картон
и картину draw, drew, drawn (рисовать, тащить)26.

Будет талия у дам,
коль зарядку do, did, done (делать).
27.
Говорит всегда эстет:
«Как прекрасно dream, dreamt, dreamt (мечтать, видеть во сне)
28.
Тот, кто выпить не дурак,
любит слово drink, drank, drunk (пить).
Если вы авто водили,
вам знакомо drive, drove, driven (водить, гнать).
30.
Если муж пришел сердитый —
дайте кушать — eat, ate, eaten (есть).
31.
Каждый будет недоволен,
если больно fall, fell, fallen (падать).
32.
Наша кошка Пуси Кэт
деток любит feed, fed, fed (кормить).
33.
Сердцем чувствует поэт...
Это слово feel, felt, felt (чувствовать).
34.
На земле любой народ
за свободу fight, fought, fought (сражаться).
35.
Отыскал боксер нокаут.
Это слово find, found, found (находить).
36.
Не дурите, мой совет,
чтоб потом не flee, fled, fled (бежать, спасаться).
37.
Во все страны Rolling Stones
самолетом fly, flew, flown (лететь).
38.
И талант их grow, grew, grown (расти, становиться).
39.
Позвонить домой с работы
я forget, forgot, forgotten (забывать).
40.
Чтоб друзья вас не забыли —
в долг не стоит give, gave, given (давать).
41.
Кто рожден как почтальон —
днем и ночью go, went, gone (идти, ходить, уезжать).
42.
Если на стене изъян —
ты картину hang, hung, hung (вешать, висеть).
43.
Ты в душе всегда поэт,
если душу have, had, had (иметь).
44.
Звук отправился в полет...
Это hear, heard, heard (слышать).
45.
Клад грабителю не виден,
потому что hide, hid, hidden (прятать).
46.
Взять внаем кабриолет
разрешите — let, let, let (позволять).
47.
Кто украл кабриолет?
Эй, держите: hold, held, held (держать)!
48.
Всем, кто любит звон монет, —
деньги в банке keеp, kept, kept (хранить).
49.
Как смешить лукавый клоун
знает точно know, knew, known (знать).
50.
На снегу звериный след
вас к берлоге lead, led, led (вести).
51.
Вот уже который год
я английский learn, learnt, learnt (учить(-ся)).
52.
Ждет фрегат, тоскуя, кнехт...
Порт корабль leave, left, left (покидать).
53.
Может, кто на хлеб монет
мне немного lend, lent, lent (давать взаймы)?
54.
Спичка звездочкой горит,
если спичку light, lit, lit (зажигать).
55.
Билл, держи по ветру нос —
нюх опасно lose, lost, lost (терять).
56.
Нам на 100 персон обед
поживее make, made, made (делать).
57.
Осознания момент
по-английски: mean, meant, meant (означать).
58.
Без разлуки встречи нет.
Встреча будет: meet, met, met (встречать).
59.
Был борец довольно крут —
на лопатки put, put, put (класть).
60.
Ты обязан с детских лет
по-английски read, read, read (читать).
61.
Будешь ты, как лорд, солиден,
коль верхом ride, rode, ridden (ездить верхом).
62.
Из парчи сияют ризы —
солнце в небо rise, rose, risen (подниматься).
63.
Чтобы быть здоровым вам —
ежедневно run, ran, run (бежать, течь).
64.
Языком вчера сосед
еле-еле say, said, said (сказать).
65.
Тайну мы тогда храним,
коль ее не see, sаw, seen (видеть).
66.
Я вчера купил корову,
а козла sell, sold, sold (продавать).
67.
Мы для вас в один момент
письма факсом send, sent, sent (посылать).
68.
Мы с Марией тет-а-тет,
только солнце set, set, set (заходить — о солнце, устанавливать).
69.
Эй, бармен, встряхни свой шейкер!
Поживее shake, shook, shaken (трясти)!
70.
Дождь поплакал и прошел.
Солнце ярко shine, shone, shone (сиять, блестеть).
71.
По мишеням хорошо
я как снайпер shoot, shot, shot (стрелять, давать побеги).
72.
Люди в дом тот не спешат,
там, где двери shut, shut, shut (закрывать).
73.
Узнаю по голосам,
кто приятно sing, sang, sung (петь).
74.
Сердце тянет в небеса...
И я в небо sink, sank, sunk (погружаться).
75.
За семь бед — один ответ...
Только бы не sit, sat, sat (сидеть).
76.
Сон все ближе — step by step,
скоро дети sleep, slept, slept (cпать).
77.
Вот уже как 40 лет
детство елкой smell, smelt, smelt (нюхать, пахнуть).
78.
Там всегда не будет проку,
где обильно speak, spoke, spoken (говорить).
79.
Не копите много лет —
жены money spend, spent, spent (тратить).
80.
Стоит ли так сильно спорить?
Это нервы spoil, spoilt, spoilt (портить).
81.
Утром кофе на весь свет
вкусный запах spread, spread, spread (распространять).
82.
Поднимая тарарам,
дождь по крыше spring, sprang, sprung (прыгать, вскочить).
83.
Будет все у вас not good,
если дело stand, stood, stood (стоять).
84.
Рассмешив всех, хитрый клоун
грусть украл steal, stole, stolen (красть).
85.
Поутру баран сердитый
к нам в ворота strike, struck, stricken (ударять, бастовать).
86.
Чтобы вас не победили,
вы должны strive, strove, striven (стараться, бороться).
87.
Слово чести — мой закон!
В этом swear, swore, sworn (клясться).
88.
Если летом жарко вам,
как приятно swim, swam, swum (плавать).
89.
Надпись есть на ленте клейкой:
«Только мухам take, took, taken (брать)
90.
Как учитель к нам зайдет —
начинает teach, taught, taught (обучать).
91.
Тишину весенний гром
с треском tear, tore, torn (разрывать, рвать).
92.
Коль молчанье — чисто gold,
серебрится tell, told, told (сказать).
93.
Если ты не обормот —
ты обязан think, thought, thought (думать).
94.
Сквозь огонь с тоски порою
тигры в цирке throw, threw, thrown (бросать).
95.
То, что спуск был слишком крут,
understand и understood (понимать).
96.
Сто подметок почтальон
за год может wear, wore, worn (носить, изнашивать).
97.
Кто в любви бывает слеп,
после будет weep, wept, wept (плакать)!
98.
После драки много ран,
даже если win, won, won (выигрывать).
99.
Никогда часы не встанут,
если их wind, wound, wound (крутить, заводить часы).
100.
Без труда теперь учите
то, что Юджин write, wrote, written (писать).


Источник: http://www.adme.ru/zhizn-nauka/kak-vyuchit-300-nepravilnyh-anglijskih-glagolov-za-den-1103310/ © AdMe.ru











Common Verbs in English


PRONOUNS


parts of human face












33 ways to speak better English – without taking classes


Well, English teachers and English classes definitely help. But, studying English for a few hours a week may not improve your spoken English very much.
What you need is to become a self-directed learner, somebody who takes responsibility for their own learning and creates their own learning programme to develop their English.
Now, it’s certainly true that speaking is a social activity and is best done with other people. However, you could say the same about many activities.  Leo Messi became a wonderful football player because he spent hours every day for many years practising by himself.
You can do the same with your English. Here are 33 ways to speak better English, without going to classes.
1. Record yourself speaking English. Listening to yourself can be strange at first but you get used to it. Listen to a recording of a fluent English speaker (a short audio file) and then record yourself repeating what they said. Compare the difference and try again. Humans are natural mimics so you will find yourself getting better and better. Soundcloud is an excellent tool for voice recording as you or your teacher can make notes about your errors.
2. Read aloud, especially dialogue. Reading aloud is not the same as speaking naturally. However, it is very useful for exercising the vocal muscles. Practise for 5 or 10 minutes a day and you will begin to notice which sounds are difficult for you to produce. Find transcripts of natural dialogues, such as these here, and practise acting them with a friend, you will also learn common phrases which we use when speaking.
3. Sing along to English songs while you’re driving or in the shower. The lyrics to pop songs are often conversational so you can learn lots of common expressions by listening to them. Humans are also able to remember words when used together with music which is why it is difficult to remember poems but easy to remember the words to songs. Here are some songs to get started with.
4. Watch short video clips and pause and repeat what you hear. YouTube is an amazing resource for language learners and you probably already have your favourite clips. My advice is to watch short clips and really study them. With longer videos, you may find your attention wanders. The key to improving by watching videos is to really listen carefully and use the pause button to focus on sounds and words. Many YouTube videos now have captions.
5. Learn vowel and consonant sounds in English. The Phonemic chart is a list of the different vowel and consonant sounds in English. Learning how to make these sounds and then using them to pronounce words correctly will really help you speak English clearly. This is a great resource from the British Council.
6. Learn and identify schwa. What is schwa you might be asking? Well, it’s the most common sound in English: Click here. We use it all the time in words like ‘teacher’ and ‘around’.
7. Learn about weak and strong forms of common words. When you know about the ‘schwa’ sound, you will listen to native speakers in a different way. English is a stress-timed language which means that we use a combination of strong and weak forms of some words. For example, which words do we stress in the following sentence?
I want to go for a drink tonight.
How do native speakers pronounce to / for / a in the sentence? We use the schwa sound so it sounds like:
I wanna go ferra drink tenigh.
Learn how and when to use weak forms and your speaking will improve overnight. You will also learn to focus on stressed words when listening to fast, native-speaker English and you will finally be able to understand us!
8. Learn about word stress. When words have more than one syllable, we stress one or more of them. For example, the word intelligent has four syllables but which syllable do we stress?Click here to find out. Remember that the small vertical mark above the word identifies the stressed syllable: /ɪnˈtel.ɪ.dʒənt/
9. Learn about sentence stress. Sentence stress refers to the word or words we stress in a phrase of a sentence. When we stress a word, we help the listener understand what is important. If we stress the wrong word or don’t stress the key word, the listener may get confused or not realise what is important in the sentence. A few years ago, I enrolled in a gym. I was asked to attend an introductory class at ‘five to six‘. The Hungarian receptionist stressed the word ‘six‘ so I arrived at 5.55. She looked at me and told me that I was late and the class had nearly finished. She should have stressed ‘five‘ and ‘six‘ so would have understood that the class lasted for one hour and began at 5pm! For more on sentence stress, read here.
10. Identify fixed and semi-fixed phrases and practise them. Fixed phrases usually contain between 3 and 7 words and include items like:
to be honest
in a moment
on the other hand
A conversation is made of grammatical structures, vocabulary and fixed or semi-fixed phrases.In fact, to tell the truth , on the whole, most of the timemy friends and I , communicate with each other in a series of fixed and semi-fixed expressions.
Learn the communicative function of these phrases and practise how to pronounce them (remember weak forms, which words are stressed) and use them in your everyday conversation.Click here for a list of 1000 common phrases.
11. Learn about collocations. Words don’t like being alone. They prefer to hang out with their friends and, just like people, some words form close friendships and other never speak to each other.
Yellow doesn’t get on well with hair. Maybe yellow is jealous of blond because blond and hair are frequently seen out together having a great time. Yellow doesn’t understand why hair prefers blond because yellow and blond are so similar.
Listen carefully for common combinations of words. Short and small have similar meanings but people have short hair not small hairHigh and tall are often not so different but people havehigh hopes but not tall hopes. Foxes are sly not deviousHours can be happy but are nevercheerfulIdiots are stupid but rarely silly.
12. Replace regular verbs with phrasal verbs. Many learners of English don’t understand why native speakers use so many phrasal verbs where there are normal verbs (usually with Latin roots) which have the same meaning. English was originally a Germanic language which imported lots of Latin vocabulary after the Norman conquest in the 11th century. Regardless of the historical factors, the fact is that native English speakers use lots and lots of phrasal verbs. If you want to understand us, then try to include them in your conversation. If you make a mistake, you’ll probably make us laugh but you are unlikely to confuse us as we can usually guess what you want to say from the context. Phrasal verbs are spatial and originally referred to movement so when you learn a new one, make physical movements while saying them to help you remember.
13. Learn short automatic responses. Many of our responses are automatic (Right, OK, no problem, alright, fine thanks, just a minute, you’re welcome, fine by me, let’s do it!, yup, no way! you’re joking, right?, Do I have to? etc.) Collect these short automatic responses and start using them.
14. Practise telling stories and using narrative tenses. Humans are designed to tell stories. We use the past simple, past continuous and past perfect for telling stories but when the listener is hooked (very interested), they feel like they are actually experiencing the story right now. So, we often use present tenses to make our stories more dramatic!
15. Learn when to pause for effect. Speaking quickly in English does not make you an effective English speaker. Knowing when to pause to give the listener time to think about what you have said, respond appropriately, and predict what you are going to say does. Imagine you’re an actor on a stage, pausing keeps people interested. Great strategy if you need to speak English in public.
16. Learn about chunking. Chunking means joining words together to make meaningful units. You don’t need to analyse every word to use a phrase. Look at the phrase: Nice to meet you. It’s a short phrase (4 words) which can be remembered as a single item. It is also an example of ellipsis (leaving words out) because the words ‘It’  and ‘is’ are missing at the beginning of the phrase. However, we don’t need to include them.  Learn more here.
17. Learn about typical pronunciation problems in your first language. Japanese learners find it difficult to identify and produce ‘r‘ and ‘l‘ sounds; Spanish don’t distinguish between ‘b‘ and ‘v‘; Germans often use a ‘v‘ sound when they should use a ‘w‘. Find out about the problems people who speak your first language have when speaking English and you will know what you need to focus on.
18. Choose an accent you like and imitate it. We often have an emotional connection with certain nationalities. Do you have more of an interest in British culture or American culture? Do you support Manchester United or Arsenal?  Deciding what variety of English you want to learn is your first step.
19. Find an actor/actress you like and identify what makes them powerful speakers. Do you want to sound like Barack Obama, Benedict Cumberbatch (Sherlock Homes) Beyonce or Steve Jobs? If you want to sound like David Beckham, I advise you to reconsider, unless you want to sound like a young girl!
20. Use a mirror and / or a sheet of paper for identifying aspirated and non-aspirated sounds. Aspirated sounds are those with a short burst of here, such as ‘p‘ in ‘pen, and unaspirated sounds have no or little air, such as the ‘b‘ in ‘Ben‘. Watch this video to learn more.
21. Practise tongue twisters. Tongue twisters are phrases designed to improve your pronunciation of particular sounds. Here is a list for kids but it’s great fun.  Have a go now.Try saying this phrase quickly:
What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister.
22. Practise spelling names, numbers and dates aloud. This may seem very basic to some of you but if you don’t practise, you forget how to say them.Have a go here at numbers here and atplace names here.
23. Learn about common intonation patterns. Intonation (when the pitch of the voice goes up and down) is complex in English but it is very important as it expresses the feeling or emotion of the speaker. Here is an amusing introduction to intonation.
24. Learn about places of articulation. The articulators are the parts of the mouth we use to turn sound into speech. They can be fixed parts (the teeth, behind the teeth and the roof of the mouth) and mobile parts (the tongue, the lips, the soft palate, and the jaw). Click here for more information.
25. After looking at places of articulation, practise making the movements that native speakers use when they speak. Here’s a video and remember to open the jaws, move the lips and get your tongue moving!
26. Learn why English is a stress-timed language. The rhythm of the language is based on stressed syllables so we shorten the unstressed syllables to fit the rhythm. Syllable-timed languages (such as Spanish) take the same time to pronounce each syllable. Here’s anexplanation which might explain why you speak English like a robot or watch this funny clip here.
27. Learn how to interrupt and interject politely and successfully. Click here for a list of interrupting phrases.
29. Speak lower not higher. Studies show that you command attention and demonstrate authority with a deeper vocal tone, especially men. This is particularly important if you have to speak in public. Here is a quick guide.
30. Listen and read along to poetry (or rap songs) to practise the rhythm of English.Limericks (short, funny, rhyming poems) are really useful and demonstrate how English is stress-timed and how we use weak forms.
31. Learn exclamation words and fillers. Watch this video or study this list of 100 common exclamations here.
32. Learn how to paraphrase. Paraphrasing is when we repeat what we have just said to make it clear to the listener or when we repeat what the other person has said by using different words. Here are a few to get started.
33. Use contractions more. Contractions make your speech more efficient because they save time and energy. Say ‘should not’ and then say ‘shouldn’t’: which is easier to say? Very common in fluent speech.
Now, here’s your CALL TO ACTION.
In the next 33 days, spend 15 minutes every day on one of the tips. I’m sure you’ll notice a huge improvement.





Немає коментарів:

Дописати коментар