середа, 7 вересня 2016 р.

Ми впевнені, що навчання повинно бути не тільки корисним, але й справді захоплюючим! Тому до початку нового навчального року ми підготували для вас підбірку з 10 фантастично цікавих інтерактивних візуалізацій, які можна використовувати на уроках з історії, географії, астрономії, математики і хімії. Попереджаємо: «залипнути» на цих сайтах можна на багато годин: як дітям так і дорослим 
https://ybogdanov.github.io/history-timeline - розкішна горизонтальна візуалізація історії в особах: можна наочно побачити, хто з видатних діячів мистецтва, політиків, вчених, релігійних лідерів і бізнесменів жив в один час. Чи знали ви, що Конфуцій, Будда, Піфагор, Сунь-цзи і Лао-цзи жили одночасно? Або що останній імператор ацтеків Монтесума II і Леонардо да Вінчі були сучасниками? Якщо ні, то негайно переходьте за посиланням!
https://windyty.com - неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів та морських течій у режимі реального часу на усій земній кулі. Можна подивитися, як у Атлантичному океані народжуються шторми, або на течію Гольфстрім. Крім Windyty, існує декілька подібних проектів. Зокрема на сайті http://www.ventusky.com ви зможете оцінити величину снігового покриву. А сервіс https://earth.nullschool.net дозволить навіть оцінити рівні забруднення пилом та хімічними сполуками.
Як має виглядати атлас у XXI столітті? Наприклад, так -http://dsl.richmond.edu/panorama. University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу, користувачі можуть переміщуватися у часі та просторі, взаємодіяти із вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних. Впевнені, що наявність таких атласів у сучасних школах збільшило б зацікавленість учнів до географії.
http://htwins.net/scale2 - чудова візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти розміри усього, що нас оточує: розміри тіла людини з габаритами слона, Ейфелевою вежі або хромосоми. Завдяки цьому сервісу стає зрозумілим, наскільки малим є атом або електрон та що таке нанометр. Більше того, тут можна не тільки оцінити відстань від Землі до Місяця, а й осягнути розміри усього нашого Всесвіту. І найголовніше, що вражає після користування цією програмою: усе, що ви побачите – відкрив людський розум.
Чи знаєте ви, скільки разів Велика китайська стіна уміститься між Сонцем і Венерою? А скільки хвилин світло мандрує від нашого світила до Плутона? Сервіс http://joshworth.com/…/pixelspa…/pixelspace_solarsystem.html дозволить вам уявити відстані між об’єктами у Сонячній системі. 1 піксель вашого екрану буде прийнято за 3474 км – таким є діаметр Місяця. Перемістившись на майже 17 тисяч пікселів, ви побачите Меркурій. Звісно, програма дозволяє вимірювати відстань також в астрономічних одиницях, кілометрах, діаметрах Землі тощо. Випробуйте себе та дістаньтесь межі нашої Сонячної системи.
Можливо в дитинстві ви мріяли пробурити свердловину на інший бік Землі. Інтерактивний сервіс http://visual.ly/journey-centre-earth-1?view=true дозволить вам це зробити. Ви досягнете Земного ядра і паралельно дізнаєтеся купу фактів про речі, які зустрічаються на неймовірних глибинах: Паризькі катакомби, нафтові свердловини і багато іншого. Паралельно ви також зможете зануритися в океан у Батискафі і «побачити» драйверів, китів та Маріанську западину.
А цей сервіс https://www.desmos.com дозволяє візуалізувати будь-яку математичну функцію чи побудувати графік за сукупністю певних даних. Для початківців цікавими видадуться приклади, які вмонтовані в сервіс – це графіки найпопулярніших «шкільних» прикладів, у яких ви зможете довільно змінювати параметри, відразу спостерігаючи їх вплив на зображення. Більше того, навіть існує можливість лише мовою формул намалювати місто Лас-Вегас чи планети Сонячної системи.
http://ed.ted.com/periodic-videos - ви вважали хімію складною наукою, а таблиця Мєндєлєєва вас лякала? Сервіс TEDed створив інтерактивну таблицю хімічних елементів. Клік мишою по будь-якій комірці таблиці автоматично відкриває відео, в якому чудернацький професор з університету Ноттінгему упродовж 2-3 хвилин зрозумілою мовою покаже і розкаже основні хімічні властивості обраного елемента та його застосування у повсякденному житті. Будьте обережні: хоча кожне відео досить коротке, відмовити собі у перегляді наступного дуже важко.